Pozycja ofert, analiza sprzedaży z narzędziem Offer Rank

2020-10-01, 11:35

Jednym z czynników zapewniających wysoką sprzedaż jest pozycja ofert w wyszukiwarce Allegro. Układa się ona w zależności od parametru zdefiniowanego jako trafność. Dlatego tak ważne jest, aby sprzedawcy monitorowali w którym miejscu na listingach znajdują się ich produkty.

Offer Rank jest narzędziem umożliwiającym sprawdzenie pozycji dowolnej oferty w serwisie. Ponadto przedstawia szereg przydatnych informacji określających różnice pomiędzy wyszukiwanym obiektem, a produktami występującymi wyżej w wynikach wyszukiwania Allegro.

Wprowadzanie danych

Po przejściu do zakładki Offer Rank, należy wprowadzić odpowiednie dane. Pierwszym z elementów jest Allegro ID, które określa identyfikator oferty, której pozycja będzie sprawdzana. Następnym krokiem jest wpisanie frazy wyszukiwania lub/i wybranie kategorii. Istnieje możliwość wybrania typu sortowania oraz zdefiniowania maksymalnego zagłębienia przeszukiwanych stron.

Jeżeli nie znasz numeru oferty lub chcesz zacząć od przeszukania najpopularniejszych produktów na Allegro, do narzędzia Offer Rank możesz przejść bezpośrednio z listingu raportu (obszar zaznaczony żółtym kolorem).

Analiza wyników

Pierwszym miejsce, które powinno zwrócić uwagę sprzedawców jest panel Analiza. Dzieli się on na dwie sekcje – Twoja oferta i Przed ofertą. Z lewej strony przedstawione są wszystkie dane dotyczące wyszukiwanego elementu. Czerwone zaznaczenia symbolizują wartości wypadające gorzej na tle konkurencji wyświetlającej się przed naszą ofertą. Zielone pokazują mocne strony. W przypadku słów kluczowych system mówi o tym, które z najlepszych wyrażeń są wykorzystane w analizowanej ofercie.

Lista ofert

Kolejną ważną częścią pracy sprzedawcy jest szczegółowa analiza wyników wyszukiwania występujących przed interesującym obiektem. Zielonym kolorem oznaczona jest interesująca nas oferta. System prezentuje tutaj informacje o Sprzedaży, Promowaniu oraz podstawowe informacje o sprzedawcy. Na tej podstawie można wywnioskować, które z czynników sprawiają to, że dana oferta znajduje się wyżej niż inne. Z tego miejsca w celu głębszej analizy istnieje możliwość przejścia do Szczegółów oferty oraz historii ocen.

Podsumowanie

Offer Rank to narzędzie, które ma za zadanie przeanalizować dla Ciebie wyniki wyszukiwania w serwisie Allegro i pogrupować je w czytelny sposób. Dokładnie przejrzyj oferty występujące przez interesującym elementem. Sprawdzaj ceny, opcje promowania i oceny użytkowników. Wszystkie z tych elementów mają ogromny wpływ na trafność i jednocześnie Twoją pozycję w serwisie. Próbuj modyfikować parametry swoich ofert zgodnie z otrzymaną analizą i kontrolnie jak najczęściej sprawdzaj czy Twoje działania mają pozytywny wpływ na wyniki wyszukiwania.

Pamiętaj jednak, że najsilniejszym czynnikiem jesteś Ty i Twoja wiedza na temat sprzedaży, która wynika z doświadczeń i wielu analiz.