Monitorowanie cen konkurencji oraz historii zmian ofert

2020-10-09, 22:39

Podczas planowania sprzedaży jednym z najważniejszych czynników jest odpowiedni dobór cen produktów. W tym procesie sprzedawcy skupiają się na dogłębnej analizie sytuacji występującej wśród asortymentu konkurencji. Szybko podejmowane decyzje zwiększają prawdopodobieństwo sprzedaży towaru w opłacalnych ilościach oraz dobrych cenach.

Samodzielne obserwowanie każdego produktu może być trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Dlatego TopSprzedawca za główny cel postawił sobie pomaganie sprzedawcom w takich sytuacjach.

Przygotowaliśmy specjalne narzędzie, które po wyborze dowolnej oferty w naszym serwisie będzie ją dla Ciebie monitorować. Dzięki temu dowiesz się po przez pocztę e-mail o działaniach użytkowników allegro.

Dodawanie ofert do listy monitorowanych

W celu rozpoczęcia śledzenia zmian na wybranej ofercie, należy odnaleźć ją w naszym systemie. Jest to możliwe na kilka sposobów. Pierwszy to wybranie oferty z dowolnego raportu sprzedaży. Kolejna opcja to wyszukanie bezpośrednio z zakładki Szczegóły oferty. Jeszcze inna opcja umożliwia przejście bezpośrednio z Allegro za pomocą naszego darmowego rozszerzenia, o którym przeczytasz tutaj.

Na ekranie oferty dostępny jest przycisk Monitoruj ofertę. Wystarczy w niego kliknąć i będziesz już otrzymywać powiadomienia o historii zmian.

Jeżeli nie będziesz już chciał otrzymywać powiadomień na temat tej oferty, wystarczy wybrać opcję Wyłącz monitorowanie.

Od tego momentu nie przegapisz już zmian pośród swojej konkurencji. Będziesz mógł podejmować zdecydowane kroki, aby pozostać liderem w swojej branży.

Zarządzanie listą ofert i powiadomieniami

Wszystkie elementy, które dodasz na listę dostępne są w zakładce Monitorowane oferty.

Na samej górze strony możesz zaznaczyć to, które zmiany chcesz obserwować. Kiedy TopSprzedawca zauważy modyfikacje dotyczące ofert, od razu wyślemy do Ciebie maila.

W wiadomości umieściliśmy podstawowe informacje oraz link do szczegółów bezpośrednio w systemie.

Podsumowanie

Monitorowanie ofert ma na celu wspomóc sprzedawców w analizie konkurencji. Nasze zaawansowane systemy informatyczne są cały czas w gotowości, abyś Ty mógł odpocząć i był gotowy na moment w którym warto podjąć odpowiednie działania.