Monitorowanie sprzedaży w kategoriach Allegro

2020-09-30, 19:30

Bardzo często sprzedawcy chcą sprawdzić aktualne trendy sprzedaży oraz które oferty cieszą się największą popularnością. W tym przypadku z pomocą przychodzi narzędzie TopSprzedawca i dostępne w nim raporty.

Nasze procesy każdego dnia przeszukują setki tysięcy ofert, aby wybrać te najbardziej popularne. Jako popularność uznajemy ilość unikalnych transakcji w ciągu ostatnich 30 dni. Na tej podstawie przedstawiamy również średnie dzienne sprzedaży, oraz przewidywany profit ze sprzedaży.

Ze względu na kategorię wyróżniamy trzy typy raportów.

Raport Allegro Live

Statystyki najlepszych ofert aktualizowane co godzinę. Dostępne jest w tym miejscu filtrowanie po kategoriach głównych, dzięki czemu w łatwy sposób sprzedawcy mogą dotrzeć to interesujących ich wyników. Za najlepsze oferty traktujemy pierwszą setkę występującą w danej kategorii. Następnie do Twojej dyspozycji przekazujemy pogrupowane dane, dzięki którym możesz przeanalizować to w jakim przedziale cenowym znajduje się najwięcej ofert oraz słowa kluczowe wszystkich tytułów, tak abyś w łatwy sposób mógł zrozumieć, które z nich są niezbędne w Twoich nazwach ofert.

Listingi ofert zawierają bogatą ilość informacji na temat sprzedaży, promowania oraz tego czym cechuje się wybrany sprzedawca.

Aktualny raport - Live Raport

Kolejną opcją sprawdzenia wyników sprzedaży w wybranej branży jest Live Raport. Umożliwia on opcję filtrowania po nazwie oferty, kategorii, cenach oraz kilku innych parametrach widocznych na poniższym zdjęciu.

Sekcja ilość przeszukanych stron określa, jak daleko system ma zagłębiać się podczas analizowania danych dostępnych w serwisie Allegro. Wybierając 10 stronę TopSprzedawca sprawdzi 600 najlepiej sprzedawających się ofert, a następnie przedstawi dla Ciebie obszerne statystki.

Sekcja zestawienie

Przedstawia ona najważniejsze informacje na temat zgromadzonych ofert. Z tego miejsca dowiesz się w jakiej kategorii znajduje się największa ilość najlepiej sprzedających się produktów, poznasz sumę popularności (ilość unikalnych transakcji na 30 dni) dla przeanalizowanych ofert, przybliżony profit z 30 dni, średni profit z 24h. Znajdziesz również odpowiedź na temat cen produktów oraz dowiesz się jak wygląda promowanie ofert w danej branży.

Następnie prezentowany jest wykres i listing słów kluczowych tytułów ofert pomagający dobrać odpowiednie nazwy dla Twoich aukcji. Istotnym miejscem na ekranie niewątpliwie jest spis ofet. Zawierają one informacje na ich temat. Z tego miejsca możesz również przejść do szczegółów oferty, sprawdzić jej historię, pozycję w wyszukiwarce Allegro, oraz historię ratingu sprzedawcy. Wszystkie wyniki możesz wyeksportować do Excela w celu głębszej analizy i przygotowania danych w odpowiedni dla Ciebie sposób.

Raporty sprzedaży - historyczne

Sercem naszego systemu są raporty historyczne. Specjalnie dla Ciebie każdego dnia przeglądamy setki tysięcy produktów wybierając te o najlepszych wskaźnikach sprzedaży. Dzięki temu jesteś w stanie sprawdzić, jak wyglądała sprzedaż w wybranym przez Ciebie dniu, zdefiniować trendy, czy są rosnące lub też malejące i na tej podstawie podjąć odpowiednie kroki w celu polepszenia wyników Twojej sprzedaży.

Raporty historyczny dla kategorii dzielimy na Dzienne oraz Tygodniowe. W najbliższym czasie również wprowadzimy raporty miesięczne. Raport dzienny przedstawia dla Ciebie informacje na temat sprzedaży z danego dnia.

Raport tygodniowy pokazuje, jak zmieniła się sprzedaż w wybranym okresie oraz informuje Cię o trendach rosnących oraz malejących. Przedstawia on również różnice pomiędzy stanem oferty sprzed tygodnia, a tej aktualnej.

Więcej informacji na temat każdej oferty znajdziesz po przejściu do szczegółów. Tak jak w innych przypadkach z tego miejsca możesz również sprawdzić jej aktualną pozycję w wyszukiwarce Allegro.

Podsumowanie

Powyższy wpis ma na celu pokazanie Tobie możliwości, analizowania dowolnej branży w polskim świecie e-commerce za pomocą danych, które dla Ciebie gromadzimy.

W razie pytań pozostaję zawsze do Twojej dyspozycji więc jeżeli chciałbyś coś wyjaśnić lub przedyskutować, zapraszam serdecznie do kontaktu.