Raporty własnej sprzedaży Allegro

2020-10-21, 20:38

Oprócz analizowania sprzedaży konkurencji równie ważne jest monitorowanie własnych transakcji, do których dochodzi na Twoich kontach Allegro. TopSprzedawca udostępnia wachlarz narzędzi, które pomogą Ci kontrolować wyniki Twojej sprzedaży.

Dodawanie kont sprzedawcy

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, umożliwiliśmy dodanie aż 20 kont allegro do naszego serwisu. Klienci, którzy potrzebują większej ilości mogą się do nas zgłosić drogą mailową. Aby rozpocząć monitorowanie własnej sprzedaży przejdź do zakładki Moje Konta, a następnie dodaj dowolne konto sprzedawcy. W ciągu kilku minut pobierzemy Twoją sprzedaż z ostatnich 60 dni, a następnie będziemy monitorować ją na bieżąco tak długo, aż zostaniesz z nami.

Filtry raportów sprzedaży

Twoja sprzedaż dostępna jest w zakładce Moja Sprzedaż. Domyślnie przedstawiamy transakcje z ostatnich 30 dni. Zakres raportu możesz określić za pomocą parametrów Zakres od i Zakres do. Możesz również przefiltrować dane po dowolnej kategorii oraz wybrać konta allegro, dla których mają być prezentowane wyniki.

Dane dotyczące sprzedaży

Na pierwszym planie zobaczysz czytelny wykres, który przedstawia Twój dzienny profit obejmujący zakres wybrany na filtrach.

Pod wykresem znajdziesz szczegółowe zestawienie pogrupowane dziennie. Zawiera ono takie informacje jak Ilość transakcji, Sprzedane sztuki oraz Profit.

Kolejnym elementem strony jest Lista ofert. W tym miejscu poznasz szczegóły zamówienia. Zobaczysz z jakiego konta Allegro udało Ci się zrealizować transakcję oraz kto w jakiej ilości kupił Twój produkt. W celach analizy skuteczności możesz przejść bezpośrednio do Offer Rank i sprawdzić swoją pozycję w wyszukiwarce Allegro oraz sprawdzić, jak prezentuje się historia sprzedaży w kategorii oferty.

Eksport danych

Wiemy jak wiele czasu sprzedawcy poświęcają na analizę sprzedaży i jak ogromną rolę odgrywa integracja z arkuszami kalkulacyjnymi. Dlatego bez problemu dane widoczne na stronie pobierzesz do Excela. Plik zawiera wszystkie dane podsumowujące oraz 1000 elementów z listy ofert.

Podsumowanie

Nowa funkcjonalność analizowania własnej sprzedaży udostępnia informacje o wszystkich transakcjach do jakich dochodzi na wielu kontach allegro. W jednym miejscu bez potrzeby przechodzenia pomiędzy kilkoma oknami możesz obejrzeć wyniki Twojego sklepu. Dane prezentowane są w graficzny, czytelny sposób, a całą zawartość możesz przenieść do zewnętrznego pliku.