Statystyki sprzedaży dowolnej oferty

2020-10-12, 19:41

Po zmianach, które zaszły 30 września 2020 po stronie Allegro, dokładne monitorowanie ilość transakcji jest niemożliwe. Jednak bazując na aktualnie udostępnianych przez serwis danych udało nam się opracować technikę, która potrafi w przybliżeniu podać ilość sprzedanych sztuk dla najlepszych ofert. Są one dla Ciebie dostępne bezpośrednio na stronie oferty w aplikacji TopSprzedawca.

Lista transakcji dla dowolnej oferty

System do raportowania i analizy danych TopSprzedawca.pl każdego dnia analizuje setki tysięcy ofert. Dla tych, które znajdują się na najwyższych pozycjach wyszukiwania w serwisie allegro, staramy się przygotowywać jeszcze dokładniejsze statystyki. Niewątpliwie należą do nich informacje na temat sprzedanej ilości sztuk.

Po przejściu na dowolną ofertę znajdującą się w naszej bazie najlepszych ofert zobaczysz dodatkowy panel Transakcje.

W tabeli umieściliśmy dla Ciebie dzienne podsumowanie sprzedanych sztuk. Znajdziesz tam takie informacje jak Sprzedana ilość, Cena oraz Profit. Na samej górze przedstawione jest podsumowanie, które opisuje sytuację od momentu działania funkcjonalności. Jeżeli któryś dzień nie jest dostępny, oznacza to że oferta nie pojawiła się na naszej liście przeszukiwań, nie było sprzedaży lub użytkownik ręcznie często modyfikował stan produktu.

Dodatkowym bardzo ważnym parametrem jest Poziom poprawności danych. Przedstawia on, ile próbek pobranych przez system jest poprawnych. Im większa ilość punktów procentowych, tym wyniki są bardziej wiarygodne. Wartość tego parametru określana jest za pomocą zaawansowanych technologii informatycznych, które wyszukują anomalie. W efekcie możemy przypuszczać, kiedy nie doszło do transakcji, a do ręcznych modyfikacji. Takie elementy są odrzucane.

Dogłębna analiza sprzedaży

W celu dokładnego prześledzenia działania systemu i poznania wszystkich próbek (poprawnych i odrzuconych) należy wybrać przycisk Szczegóły.

W tym miejscu znajdziesz całą historię sprzedaży monitorowaną przez TopSprzedawcę. Elementy zaznaczone czerwonym kolorem nie są brane pod uwagę, ponieważ zostały zakwalifikowane jako nieprawidłowość.

Na górze strony przedstawiona jest informacja na temat ilość poprawnych oraz niepoprawnych próbek. Całość możesz wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego w celu korzystania z danych w trybie offline.

Podsumowanie

Po zmianach jakie zaszły w Allegro API, Jako jedni z pierwszych na rynku udostępniamy narzędzie, które stara się przedstawić wyniki sprzedaży dowolnej oferty z serwisu Allegro w jak najbardziej zbliżony sposób do tych realnych. Oczywiście w każdym z tych przypadków może dojść do odchyleń w jedną lub w drugą stronę. Szczególnie dotyczy to ofert, w których sprzedawcy bardzo często modyfikują ilości sztuk, lub do transakcji dochodzi dosyć rzadko. Jednak udostępniane przez nas dane w połączeniu z parametrem Popularność 30d, oraz trendami dla kategorii powinny dać Tobie pogląd na aktualnie panującą sytuację w analizowanej branży.